Projectmanagement voor professionals
Wil jij leren hoe je een project runt? Aan de hand van een project uit je eigen vakgebied? Dan is deze minor iets voor jou.
Je leert de breedte van het vak projectmanagement kennen en toepassen. En je leert de theorieën achter projectmanagement toe te passen op je eigen project in de praktijk. Je richt een projectorganisatie in en stuurt een projectteam aan, waarmee je een resultaat neerzet in de organisatie. Tijdens de minor werk je aan de hand van je eigen leervragen en reflecteer je op je handelen als projectmanager in verschillende rol-specifieke situaties.
LLeidend in de minor is een praktijkproject die je zelf aandraagt. In dit project richt je als (deel)projectleider een projectorganisatie in. Je zorgt ervoor dat het projectteam het projectresultaat binnen de kaders van kwaliteit, tijd, geld en scope realiseert, rekening houdend met de veelheid aan belanghebbenden rondom het project. Daarbij maak je gebruik van de principes van een bij het project en organisatie passende projectmanagement methodiek. Je krijgt een basis mee vanuit de theorie en je wordt vraag-gestuurd ondersteund waarbij praktijkgerichte vragen vanuit je project centraal staan.
Leerdoelen
Tijdens de module wordt een leerteam gevormd door jou en je medestudenten. Op basis van situaties waar jij en je medestudenten in de praktijk tegenaan lopen of in willen verdiepen (leervragen) bepalen jullie mede de inhoud van de cursus.
Er zijn geen verplichte leermiddelen, onderdeel van de cursus is het zelf kiezen van de methodieken.
De minor Projectmanagement voor professionals bestaat uit één toets eenheid van 30 EC’s. Dit betekent een studiebelasting van 840 uur. Deze tijd besteed je o.a. aan het voorbereiden van het project, uitvoeren van de implementatie van de oplossing van het project en het afronden/afsluiten van het project, het reflecteren op jouw rol als projectleider en het schrijven van de verplichte producten.
De contactmomenten zijn op vrijdag van 9.00 tot ongeveer 15.00 uur.
Verplichte onderdelen zijn een gezamenlijk bezoek aan een organisatie (excursies) en het houden van verschillende presentaties.
Ingangseisen
Doelgroep zijn in principe alle studenten die een Propedeutische HBO getuigschrift hebben behaald en een goed project vanuit de praktijk als opdracht zelf hebben gevonden en gaan runnen als (deel)projectleider.
Toelating vindt pas plaats nadat de module-eigenaar dit project heeft goedgekeurd. Studenten die zich binnen hun vakgebied willen bekwamen in het runnen van projecten hebben baat bij deze cursus.
Literatuur
Geen verplichte leermiddelen, onderdeel van de cursus is het zelf kiezen van de methodieken.
Rooster
De contactmomenten zijn op vrijdag van 9.00 tot ongeveer 15.00 uur.
Toetsing
Een portfolio assessment door een criterium gericht interview.