Kies op maat

Inloggen Menu

Beleid en Duurzame Leefomgeving

Deze module staat in het teken van het ontwikkelen van beleid en maatregelen om tot een duurzame leefomgeving te komen. Dat beleid komt niet zomaar tot stand. Om voldoende draagvlak te hebben voor het uitvoeren van je beleid dien je goed na te denken over hoe dat beleid tot stand komt. Wie moet je betrekken en wie wil je betrekken? Wie heeft er wat te zeggen? Hoe kom je tot de beste ideeën? Co-creëren met stakeholders om tot een gedragen maatregelenpakket te komen om een transitie te maken naar een duurzame leefomgeving staat in deze module centraal.

Je werkt met stakeholders maar ook projectmatig in een groep. Om dit te kunnen doen, krijg je lessen in onder andere duurzaamheidsbeleid, transitiemanagement, politieke besluitvorming en beleids- en participatieprocessen. Ook ontwikkel je kennis over relevante wet- en regelgeving en leer binnen de juridische kaders een verkeersbesluit op te stellen. 

Leerdoelen

In deze module worden de volgende leeruitkomsten getoetst:

Je hebt gevorderde kennis en inzicht op het gebied van de werking van de overheid, beleid, beleidsprocessen, wet- en regelgeving, effecten van mobiliteit op het milieu en de leefomgeving en duurzame mobiliteit.

Je analyseert het huidige beleid van een overheid of organisatie en verzamelt informatie voor het opstellen van nieuw beleid door het uitvoeren van veldwerk en deskresearch. Je maakt hierbij gebruik van kennis op het gebied van de overheid, beleidsprocessen, wet- en regelgeving en duurzame mobiliteit.

Je ontwikkelt voor een opdrachtgever een visie en beleidsplan voor een specifieke casus of gebied met betrekking tot een duurzame ruimtelijke of mobiliteitsopgave. Dit doe je onder begeleiding en in samenwerking met teamgenoten. Je neemt de effecten van mobiliteit op het milieu en de leefomgeving mee in je visie en beleidsplan en laat zien dat je rekening houdt met verschillende belangen en perspectieven en de wijze waarop het beleid gemonitord en geëvalueerd kan worden.

Aan een opdrachtgever presenteer je op professionele wijze een visie of beleidsplan. Je schrijft een notitie waaruit blijkt hoe je tot de ontwikkelde visie bent gekomen. Je beargumenteert waarom het beleid bijdraagt aan de daadwerkelijke realisatie van deze visie.

Ingangseisen

Om toegang te krijgen tot deze module dien je minimaal 50ec van je propedeuse te hebben behaald. 

Literatuur

Er wordt in deze module gebruik gemaakt van gratis beschikbaar gestelde literatuur en andere gratis leermiddelen. 

Rooster

Deze minor vindt plaats in de 2e periode van semester 1!

Het onderwijs van Beleid en Duurzame Leefomgeving bestaat uit een mix van kenniscolleges, werkcolleges, projectbijeenkomst en workshops waarin vaardigheden worden aangeboden. Onderdeel van Beleid en Duurzame Leefomgeving zijn enkele onderdelen in het werkveld en/of bij een opdrachtgever. Je werkt deels individueel en deels projectmatig in groepen aan verschillende opdrachten.

Al het onderwijs vindt klassikaal op locatie plaats.

Er zijn gemiddeld 12 contacturen per week, verspreid over verschillende dagen. Het rooster kan wekelijks verschillen en wordt uiterlijk 2 weken van tevoren bekendgemaakt.

Toetsing

De module wordt afgerond door middel van verschillende type toetsen:

  • Individuele kennistoetsen
  • Individuele producten en een presentatie
  • Groepsopdrachten

De reguliere eerste kansen van deze toetsen vinden plaats binnen de onderwijsperiode. Eventuele herkansingen kunnen na deze periode plaatsvinden. De exacte data van deze toetsen zijn bekend bij bekendmaking van het rooster.

Aanvullende informatie

Je volgt deze module samen met tweedejaars studenten van de opleiding Ruimtelijke Ontwikkeling.

Deze module kan samen gevolgd worden met de module Gebiedsontwikkeling die voorafgaand in periode 1 plaatsvindt. Samen zijn deze een pakketje van 30ec.