Kies op maat

Inloggen Menu

Kunstgeschiedenis 1

Studeer jij aan een kunstgerelateerde opleiding en wil je je voorbereiden op een universitaire master Kunstgeschiedenis? In deze minor maak je kennis met de thema’s en methoden van Kunstgeschiedenis als wetenschappelijke discipline en bereid je je voor op een master Kunstgeschiedenis.

De module bestaat uit 3 cursussen van elk 5 EC uit de Bachelor Kunstgeschiedenis van de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze cursussen maken óók onderdeel uit van de premaster Kunstgeschiedenis. Met deze module kun je dus alvast (een deel van) de premaster doen tijdens je bachelor. Deze module is te combineren met de module Kunstgeschiedenis 2 tot een geheel van 30 EC.

De module bestaat uit de volgende cursussen (onder voorbehoud):

  • Middeleeuwse werelden 1: beeldende kunst 400-1400 (LET-KGB1110)(5 EC)
  • Kunsthistorische praktijken  (LET-KGB1510)(5 EC)
  • Parijs: Hoofdstad van de moderniteit? (minorstudenten gaan niet mee naar Parijs maar ronden een schrijfopdracht af)(LET-KGB340)(5EC, ipv 10 EC met excursie)

Let op: het programma van deze minor is nog niet definitief. Er kunnen zich nog wijzigingen voordoen in de hier aangegeven cursussen.

Leerdoelen

Zie Studiegids

Zoek naar de betreffende cursussen bij de premaster Kunstgeschiedenis of gebruik het onderdeel "zoek een cursus".

Ingangseisen

Deze verdiepende minor staat alleen open voor studenten van kunst- en cultuuropleidingen uit het hbo.

Literatuur

Zie Studiegids

Let op! De informatie voor het nieuwe studiejaar is vanaf juni beschikbaar. Controleer goed of je de informatie van het juiste studiejaar voor je hebt.

Rooster

Het rooster is in te zien op deze pagina: https://persoonlijkrooster.ru.nl/schedule
Log in met gasttoegang.

Klik op de knop [+Rooster toevoegen] aan de rechterkant.
Klik op [Vak], het venster “Vakrooster toevoegen” opent.
Zoek een vak: gebruik hiervoor de cursuscodes die in de omschrijving de minor staan.
Selecteer de juiste vakken en klik dan op [Roosters toevoegen].
Zodra je alle vakken hebt toegevoegd, kun je het venster “Vakrooster toevoegen” sluiten.

Voor een uitgebreide uitleg over het persoonlijk rooster, zie: https://www.ru.nl/vm_syllabus_plus/hulpeninfo_viewer/

Indien de roosters al bekend zijn, kun je nu zien wanneer het onderwijs is ingepland.
Let op, zelfstudie en werkgroepjes staan niet ingeroosterd!
De meeste roosterinformatie zal ruim een maand voor aanvang van het semester beschikbaar komen: eind juli voor semester 1 en eind december voor semester 2.

Toetsing

Aanvullende informatie

Als je je na afronding van deze minor én je (toepasselijke) bachelor, aanmeldt voor een premaster van Kunstgeschiedenis aan de Radboud Universiteit Nijmegen, dan hoef je deze drie cursussen uit de premaster niet meer te doen.

Deze minor is te combineren met de minor Kunstgeschiedenis 2 tot het volledige premasterprogramma van 30 EC.