Kies op maat

Inloggen Menu

Wereldburgerschap

Word een leraar met een wereldwijde blik en oog voor burgerschapsvorming

Wil jij jouw leerlingen inspireren om nieuwsgierig te zijn naar de wereld om hen heen? In de minor Wereldburgerschap ontdek je hoe je actuele thema’s zoals duurzaamheid, techniek en sociale rechtvaardigheid kunt vertalen naar betekenisvol onderwijs. Je ontwikkelt jouw eigen visie op burgerschap, maakt een persoonlijk ontwikkelplan en ontwerpt lessen die jouw leerlingen uitdagen om hun plek in de wereld te ontdekken. Zo groei je zelf én help je kinderen groeien tot betrokken wereldburgers.

Inhoud van de minor

In deze minor verdiep je je in de zeven bouwstenen van wereldburgerschap (curriculum.nu) en leer je deze te plaatsen in een lokaal, regionaal en internationaal perspectief. Je voert gesprekken over actuele vraagstukken, onderzoekt wat jij belangrijk vindt in burgerschapsonderwijs en vertaalt dat naar creatieve lesactiviteiten voor de basisschool. Je stelt een onderzoeks- en ontwikkelplan op en voert dit zelfstandig uit, met begeleiding op belangrijke momenten.



Leerdoelen

Leerdoelen

Na deze minor kun je:

  • De zeven bouwstenen van wereldburgerschap plaatsen in een internationaal kader en vertalen naar de eigen leefomgeving.
  • Een persoonlijke visie op burgerschapsonderwijs formuleren en verantwoorden.
  • Lesactiviteiten ontwerpen waarmee kinderen bewust worden van hun rol als wereldburger.
  • Uitleggen hoe tradities, rituelen en actuele gebeurtenissen bijdragen aan identiteitsvorming.
  • Reflecteren op jouw eigen ontwikkeling als wereldburger en de vaardigheden die je hebt opgedaan.

 

Onderwerpen die aan bod komen

  • De zeven bouwstenen van wereldburgerschap (curriculum.nu)
  • Kenniseconomie en technologie
  • Duurzaamheid en milieuvraagstukken
  • Sociale en culturele diversiteit
  • Identiteitsvorming in de klas
  • Actuele wereldwijde ontwikkelingen en hun impact op onderwijs

Ingangseisen

Deze minor is toegankelijk voor:

  • Deeltijdstudenten Pabo

Rooster

De lesdagen zijn op donderdag of vrijdag

Toetsing

Je maakt een onderzoeksplan met activiteiten die jouw onderzoeksvragen beantwoorden.

Na feedback werk je dit zelfstandig verder uit en lever je een eindproduct op waarin je je onderzoek en lesactiviteiten verantwoordt.

Aanvullende informatie

Er zijn verschillende begeleidingsmomenten waar de student gebruik van kan maken.