Kies op maat

Inloggen Menu

Leren & ICT via afstandsleren

“Studenten kunnen een meerwaarde leveren op hun (toekomstige) school door (digitale) leermiddelen op waarde te kunnen schatten en gericht kunnen inzetten in onderwijssituaties”. Het doel van deze minor  komt voort uit de toenemende vraag binnen het onderwijs, om docenten en scholen in de ‘stand’ te zetten om ICT te integreren in de dagelijkse onderwijspraktijk. Er ‘borrelt’ vaak heel veel bij docenten, ze willen wel iets met ICT, maar het komt vaak niet van de grond. Om docenten op grote schaal mee te krijgen is inspiratie van groot belang, dit kan bereikt worden door kennis te delen. Uiteindelijk moet het uit de docent zelf komen. Deze minor draagt bij aan het opleiden van toekomstige docenten met een duidelijke visie op het gebruik van ICT in de klas. Docenten die ICT (didactisch) verantwoord kunnen integreren en anderen kunnen inspireren en activeren.

Leerdoelen

zie hierboven

Ingangseisen

Behalve voor docenten zijn er namelijk ook andere organisaties waar leren een belangrijke rol speelt. Om dit leren optimaal te faciliteren moet er educatief materiaal worden ontwikkeld van goede kwaliteit.

De minor gaat van start bij voldoende inschrijving, dit is minimaal 6 voor afstandsleren. Bij inschrijving van meer dan 30 studenten  is de minor ‘vol’. Toelating geschiedt op volgorde van inschrijving. Houd er dus rekening mee dat een minor niet door kan gaan vanwege te weinig aanmeldingen of dat een minor vol kan zijn.

Rooster

Voor afstandsleren zijn er op de maandagmiddag bijeenkomsten:  2 à 3 bijeenkomsten fysiek op Windesheim en de rest is online. 

NB: De minor Leren & ICT gaat in semester 2 '22-'23 van start in een combinatie van DAG en AL. Het lesmoment zal elke maandagmiddag zijn van 15.00 tot 17.00. Startbijeenkomst zal op Windesheim plaatsvinden, daarna zullen de lessen online aangeboden worden. Op enkele presentatiemomenten na, deze zijn fysiek.

Toetsing

De minor bestaat uit de onderstaande zes onderdelen van elk 5 ECTS:

Opdracht 1 - Pilotopdracht (EN-LICT-OPDR1): beoordeling op basis van ingeleverd groepsdossier (Onvoldoende / Voldoende / Cesuur: Voldoende).
Opdracht 2 - Onderzoek (EN-LICT-OPDR2): beoordeling op basis van individueel onderzoeksverslag (cijfer 1 t/m 10, afronding 1 dec. / Cesuur: ≥ 5,5).
Opdracht 3a – Projectvoorstel (EN-LICT-OPDR3a): beoordeling van groepsproduct projectvoorstel (Go / No Go functie) individueel tentamen (cijfer 1 t/m 10, afronding 1 dec. / Cesuur: ≥ 5,5).
Opdracht 3b - Deelproduct project (EN-LICT-OPDR3b): beoordeling van groepsproduct, een gekozen deelproduct binnen het project (cijfer 1 t/m 10, afronding 1 dec. / Cesuur: ≥ 5,5).
Opdracht 3c - Eindproduct project (EN-LICT-OPDR3c): beoordeling van groepsproduct, samengesteld eindproduct i.c.m. een legitimatierapport (cijfer 1 t/m 10, afronding 1 dec. / Cesuur: ≥ 5,5).
Opdracht 4 -  Reflectie (EN-LICT-OPDR4): beoordeling van individuele reflectie m.b.t. de minorcompetenties en het uitstroomprofiel (cijfer 1 t/m 10, afronding 1 dec. / Cesuur: ≥ 5,5).

Houd er rekening mee dat wanneer je in het tweede semester een minor volgt en een eventuele herkansing vindt in het volgende studiejaar plaats, je dan opnieuw dient in te schrijven via studielink.

Aanvullende informatie

De minor gaat van start bij voldoende inschrijvingen. Toelating geschiedt op volgorde van inschrijving. Houd er rekening mee dat een minor vol kan zijn of dat een minor niet door kan gaan vanwege te weinig aanmeldingen.

Je meldt je aan door middel van het opsturen van de ondertekende leerovereenkomst. Zorg er daarom voor dat je leerovereenkomst voor het einde van de inschrijfperiode ondertekend is en per mail bij ons binnen is: minorsbe@windesheim.nl

Je bent aangemeld wanneer wij je leerovereenkomst per mail ontvangen hebben. Eerder ben je bij ons niet in beeld.

Ben je student van Windesheim? Schrijf je dan in via de intekenapplicatie van Windesheim. (Let op: andere inschrijfdeadlines!) Kijk voor meer informatie op de site 'Aanbod Vrije Ruimte'.

Let op; deeltijdstudenten betalen vaak een lager bedrag aan collegegeld dan het collegegeld dat voor de deeltijd of voltijdopleiding staat waar zij de minor willen volgen. Houd er rekening mee dat je in dat geval het verschil zelf dient te betalen.